facebook
Pismo Don BOSCO jest polską edycją "Il Bollettino Salesiano", pisma założonego przez księdza Bosko w 1877 r., które dziś ukazuje się w 55 edycjach, 29 językach i dociera do 151 krajów. Jest pismem Rodziny Salezjańskiej skierowanym także do rodziców, wychowawców, katechetów, animatorów młodzieżowych i wszystkich, którym bliskie są ideały świętego Jana Bosko - wychowawcy z Turynu.
Audiobook:
O Janku przyjacielu młodzieży
autor: Maria Kączkowska
odcinek 33: Zadanie życia spełnione

Modlitwa:

W Waszych intencjach modlimy się codziennie
o godzinie 15:00 w Sanktuarium
M.B.Wspomożycielki Wiernych w Szczyrku
O pomyślne zdanie egzaminów podczas sesji na kierunku Prawo i Administracja oraz obronę w bierzącym roku akademickim. Panie Ty działaj
Damian
2017-02-20 00:12:58
O laske wiary, nawrocenia aby Natalia i Szymon zawierzyli swoja sprawe- tak upragnionego bycia rodzicami -Bogu i zaufali Panu bez zastrzezen.
Anna M
2017-02-19 20:38:05
za s. Bernardete o łaskę przebudzenia ze śpiączki , jesli jest taka wola Boża
s. Anna
2017-02-19 11:43:32
Blogi:
Agnieszka Rogala Blog
Agnieszka Rogala
relacje między rodzicami a dziećmi
Jak nie kochać dzieci.
Karol Kliszcz
pomiędzy kościołem, szkołą a oratorium
OBRAZ BOGA I NIEWIARA
Karol Kliszcz Blog
Łukasz Kołomański Blog
Łukasz Kołomański
jak pomóc im uwolnić się od uzależnień
e-uzależnienia
Andrzej Rubik
z komżą i bez komży
Stać się uczniem Jezusa
Andrzej Rubik Blog
Maria Fortuna-Sudor Blog
Maria Fortuna-Sudor
na marginesie
Język
Tomasz Łach
okiem katechety
Wiara poszukuje zrozumienia - również przez rodziców
Tomasz Łach Blog

Patronaty

Jan Paweł II w sercach młodych Polaków

25.03.2014

Zespół Szkół Integracyjnych w Lubinie (Gimnazjum Integracyjne i Szkoła Podstawowa nr 1 z klasami integracyjnymi) składa serdeczne podziękowanie za patronat medialny miesięcznika „Don Bosco” nad międzyszkolnym konkursem: „Jan Paweł II w sercach młodych Polaków”.

Konkurs ten cieszył się dużym powodzeniem. Objął ponad czterystu uczniów z dwunastu lubińskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Finał, połączony ze wspólnym świętowaniem zbliżającej się kanonizacji Wielkiego Papieża, odbył się 25 marca 2014 r. W holu Zespołu Szkół Integracyjnych miała miejsce wystawa 43 prac rysunkowych, pokaz nagrodzonych prezentacji multimedialnych oraz występ szkolnego koła teatralnego. Tu spotkali się: młodzi uczniowie lubińskich gimnazjów, zwycięzcy szkolnych konkursów na prezentację multimedialną; dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych – mali twórcy prac rysunkowych; oraz zdobywcy największej liczby punktów w szkolnych konkursach biograficznych o bł. Janie Pawle II. Uroczystemu rozdaniu nagród przewodniczyła p. dyr. Iwona Kędzierska, która podkreśliła wielką rolę patronatu medialnego, P.T. darczyńców, opiekunów, katechetów i nauczycieli. Ogółem nagrodzono 35 laureatów. Bez pomocy Sponsorów byłoby to niemożliwe.

W imieniu Dyrekcji ZSI nr 1, organizatorek konkursu oraz w imieniu dzieci i młodzieży wyrażamy szczerą wdzięczność Drogiej nam Redakcji Pisma i zapewnienie, że „Don Bosco” będzie nam towarzyszył – rodzicom i nauczycielom, w ich pięknej sztuce wychowania, a dzieciom i młodzieży, w podejmowaniu wysiłku, by stawać się coraz lepszym obywatelem i chrześcijaninem.

s. Bernadetta Rusin FMA i p. Jolanta Mielniczuk – katechetki ZSI w Lubinie
powrót